| DenisaMax a întrebat:

Cum pot scapa de stres? Poate imi recomandati niste ceaiuri. Pastile sau alte lucruri de genu care ma pot ajuta. Multumesc anticipat. DAU fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

A combate stresul nu inseamna numai sa supravietuiesti. A combate inseamna de fapt a lupta(de obicei cu succes) impotriva interventiilor neplacute din mediul exterior.Tradus in viata de zi cu zi ''a combate'' devine o modalitate de a face fata cu succes la stresul vietii si la constrangerile ei si de a nu ne lasa dominati de acestea.Reprezinta capacitatea de rezolvare a situatiilor ce se ivesc si depinde pana la urma de echilibrul individual.Accepta responsabilitatile-este viata ta.Nimeni nu va lupta pentru tine.Descopera puterea in tine insuti-gandeste-te la punctele tari si la punctele slabe pe care le ai! Nu incerca sa lupti singura-accepta faptul ca toata lumea are parte de stres! Vorbeste despre dificultatile tale cu familia, prietenii sau colegii! Fii gata sa-i asculti si tu pe ei, daca iti vor cere asta! A lupta inseamna la fel de mult a lua dar si a da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La Sanatate.Acolo poti primi raspuns sau la un medic.

| Dan1989P a răspuns:

Buna! Nu este musai sa iei pastile sau sa bei ceaiuri. Poti face o baie fierbinte cu saruri sau cu spuma, poti citi o carte sau te poti uita la un film bun sau culca-te deoarece somnul le rezolva pe toate! Sper sa scapi de stres...

| dianalalala a răspuns:

Ceaiul de fructe de padure este GENIAL pentru ce vrei tu happy