| cnte a întrebat:

Cum pot scapa de tartru acasa? Daca a incercat cineva cu bicarbonat sau alte metode si a mers v-as ruga sa imi spuneti daca au dat rezultate iar daca nu, exista oare o "unealta" din aia de vanzare stiti de care zic? Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| romeo78 a răspuns:

Acasă nu există metode, nici aparate de scos tartru.
Iar, diverse leacuri, multe dintre ele fiind acide, pe lângă tartru pot distruge și smalțul. Cel mai bine este o programare la stomatologie și făcută o lucra profesionistă!