| oanna_8749 a întrebat:

Cum pot slabesc repede si usor? dau funda.:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| trompeta a răspuns:

Incearca sa nu mai mananci seara tarziu... si iti recomand spirulina costa cam 30 lei le gasesti in orice farmacie si iti scade pofta de mancare si da rezultate. funda?

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O slabire corespunzatoare nu se face nici intr-un timp record,nici fara pic de efort.O alimentatie sanatoasa si echilibrata si un program regulat de exercitii fizice,au un rol foarte important in obtinerea rezultatelor dorite.
Elimina din alimentatie produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chips-urile,sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci, seminte, alune sau fistic.Fiind vara,axeaza-te pe fructe(in special pepene rosu),legume,salate,supe, ciorbe, lapte si branza.In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte si dupa masa,in special,aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp). Portiile trebuie sa fie medii,nici prea mult,nici prea putin(astfel vei asigura organismului energia necesara).Cea mai importanta, in schimb, este miscarea.30 de minute de alergare zilnica,cu viteza medie, te vor ajuta sa slabesti frumos, treptat si sanatos.Succes.