| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot slabi 10 kilograme in 2 luni?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învață să mănânci și practică un sport.
http://calorii.oneden.com/, ai grijă cum le combini!
Pa, pa.

| NoNameJunior a răspuns:

Buna! trebuie sa alergi,sa faci exercitii(printre care si abdomenele),sa mananci legume, nu prajeli nu multa paine, nu consumi dulciuri si cam atat.Succes!

| SamSon a răspuns:

1 singura felie de paine la masa, alergare in fiecare zi. dimineata si seara, mancarea sa nu fie cu grasimie. eventual un mar, banana.etc. si multa multa vointa

| Hisaya a răspuns:

Pai...exista mai multe moduri:
-cu exercitii de aerobic zilnice : http://www.youtube.com/user/FitnessHomeClub
-cu Acai Cleanse: http://www.blogulmariei.com/
-cu diverse diete: http://medicul.net/category/nutritie/
-sa renunti la dulciuri sau la alimente care ingrasa+sa faci cateva plimbari de vreo 1h-2h zilnic
-putin alergat seara

Spor la slabit!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Elimina din alimentatie produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chips-urile,sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari seminte, nuci, alune sau fistic.Fiind vara,axeaza-te,in aceasta perioada,pe fructe,legume, salate, supe si ciorbe.In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte si dupa masa,in special,aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp). Portiile trebuie sa fie medii,nici prea mult,nici prea putin(astfel vei asigura organismului energia necesara si vei preveni aparitia multor complicatii).Cea mai importanta, in schimb, este miscarea.20-30 de minute de alergare/zi,cu viteza medie, te vor ajuta sa slabesti frumos, treptat(poate nu chiar in 2 luni, depinde de organism, dar le vei slabi intr-un timp satisfacator)si sanatos.Succes.

| Roxyy16 a răspuns:

Este cam periculos...sa slabesti 10 kg in 2 luni... oricum sigur sti asta.
Poti incerca o dieta bazata doar pe legume, fructe, salata de varza-in special, piept de pui fiert, oua fierte(dimineata).
Ar trebui sa adaugi si sport la aceasta dieta...cel putin 2h in fiecare zi.

| BlackAngel_6362 a răspuns:

Pai faci sport mananci sanatos si cam atat.