Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Cum pot slabi? Din cauza unor probleme nu am voie sa fac efort fizic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Alimentatie sanatoasa, variata si echilibrata. Nu trebuie sa faci efort fizic mare e suficient sa te plimbi 15 20 de minute pe zi pe afara.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum, pentru ca să vedem dacă este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

In acest caz numai un medic te poate indruma corect.

| cristimihailov a răspuns:

Cred ca raspunsul tau se afla la un medic nutritionist. Acela ar fi cel mai in masura sa iti dea informatii pertinente cu privire la acest aspect, tinand cont si de starea ta de sanatate.

| stlucian a răspuns:

Regim alimentar big grin

| MitroAlex94 a răspuns:

Partea cu pastile minune nu ti-o recomand si nici un regim alimentar care sa te predispuna la infometare deoarece asta iti va distruge stomacul.In cazul in care mananci mult trebuie sa scazi putin cate putin din cantitate, nu dintr-o data.Trebuie sa iti impui un program cat se poate de stabil si strict in ceea ce priveste orele la care iei masa si sa eviti pe cat posibil sa mananci intre mese. Evita duciurile, grasimea, carnea, fast food-urile si in general alimentele cu multe proteine.Mananca mai mult alimente pe baza de fibre care iti vor da senzatia de satul, dar fara prea multe calorii.Ar trebui sa faci si niste restructurari in privinta veselei care au un puternic mpact psihic care te vor face sa crezi ca ai mancat mult cum ar fi :Cum vezi o 10 linguri de salata intr-o farfurie intinsa si cum vezi aceiasi cantitate de salata intr-un bol.Bineinteles ca ti se va parea ca in bol este mai mult dar de fapt e la fel.Noi nu prea dam importanta asa mare la lucruri de acest gen dar au un puternic impact psihic.Succes!

| georgianafrancesca a răspuns:

Pai treci la dieta

| Simon_Larisa_1997 a răspuns:

Pai nu mai manca paine si ciocolata si nu mai bea sucuri si daca poti sa nu mai mananci dupa ora 6-7 seara.
Eu am slabut in 3 luni 7Kg, doar ca eu am facut si sport.
Bafta:*!
Funda?

| boCca a răspuns:

Incearca sa tii un regim strict, si nu e o idee buna sa te infometezi.