| Zoki a întrebat:

Cum pot slabi fara a depune efort fizic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| iuli a răspuns:

Intra pe www.slabute.ro

Calculeaza aici de cate calori ai nevoie pentru a slabi sanatos. Creaza-ti singura o dieta incadrandu-te in numarul de calori sugerate pentru a slabi 0. 5kg pe saptamana.
Daca ai nevoie de detalii trimite-mi un mesaj.

14 răspunsuri:
| sy46 a răspuns:

Corpul tau consuma aprox o mie de calorii. (nedepunand tu vreun efort). Deci ar trebui sa consumi mai putin de o mie de calorii pe zi.

| Alexandra. a răspuns:

Dar am si eu o intrebare, daca faci efot fizic ce? Nu iti pica nimic...stai linistita.Decat kilogramele nedorite pica.winking
Sau cu fructe si legume, seara nu manca mult, sa mananci fara paine, daca nu se poate cu sport.

| 1235678907452352 a răspuns:

Da dar dupa iti vor ramane vergeturi pe burta picioarethinking depinde de cate kg aithinking

| Nuuu a răspuns:

Intrebarea corecta era: Cum pot slabi fara sa nu fac nimic?

| Miur a răspuns (pentru Nuuu):

Iti sugerez sa mananci ascultand de cereriile corpului tau. Mananca cand iti este foame pana esti satisfacuta si repeta. Apoi sa asculti de poftele corpului tau. Daca iti este pofta de ciocolata mananca ciocolata. Daca iti este pofta de un fruct mananca un fruct. Daca ai pofta de paine mananca paine. Nimic nu te ingrasa daca mananci cand iti este foame si chiar un morcov te ingrasa daca il mananci si nu iti este foame.

| chupachups1234 a răspuns:

Nu crezi ca esti cam comoda?

| danny105 a răspuns:

Am vazut la teleshopping niste aparate care trimit semnale electrice catre muschi si astfel, acestia se contracta, epuizand depozitele de carbohidrati(nu fac reclama sau asa ceva).

| danny105 a răspuns:

Pune-ti o punga de pufuleti in fata bicicletei mecanice si incepe sa pedalezi. Asta se numeste automotivatie. big grin

| pitesti a răspuns:

Fara efort fizic. doar daca nu mananci. si nu e greu... nu prea mananci o saptamana. te imbolnavesti. iei pastile si sa vezi ce slabesti pe patu' de spital apoiwinkingincearca si tuwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mananci mai putin.
Nu mai mananci seara.
Dimineata maxim 2 felii de paine cu ceva plus o cana cu ceai sau cafea.
La prinz doar un fel de mancare.
Pe la 5-6 o jumatate de punga cu pufuleti sau un mar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Slabit fara efort fizic nu cred ca se poate

| Andru_6890 a răspuns:

Cel mai bine slabesti si cu o dieta dar si cu sportwinking

Incearca pastilethinking