| TheToxicNightmare a întrebat:

Cum pot slabi si eu mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| kUuKii a răspuns:

Suntem mereu pe fuga - vrem totul repede, repede, repede. Slabitul nu face deloc exceptie de la norma, dimpotriva! Cat de repede vrei sa slabesti? O saptamana, doua saptamani. Desi nu sunt de acord cu dietele fulger, iata cateva sfaturi utile pentru acelea dintre noi care avem nevoie sa slabim repede.

In primul rand nu este sanatos pentru organism. O dieta fulger ne lasa mai slabite decat am inceput, mai fara vlaga si energie. O dieta fulger ne slabeste sistemul imunitar si ne face mai sensibile la inbolnaviri. Mai mult, cu astfel de diete in care slabesti 2 sau 3 kilograme intr-o saptamana, ai aproape garantat efectul de yoyo - cand nu mai urmaresti regimul alimentar impus de dieta, te ingrasi si risti sa iei mai mult in greutate decat ai slabit.

Ce poti face este sa scazi numarul de calorii pe care le consumi zilnic - undeva aproape de 1. 000 - 1. 200. Chiar daca nu mananci mult la o masa, ai grija sa imparti mancarea pe care o cunsumi intr-o zi in 5 sau 6 mese. In felul acesta, nu risti sa te mai scoli de la masa simtindu-te foarte grea si plina.

Bea multa apa. De la 5-6 pahare pe zi. Chiar daca nu iti este sete, consuma cat mai multe lichide. Fara, insa, ceaiuri indulcite, sucuri carbogazoase sau bauturi alcoolice. Multa, multa apa, lamaie si un pic de menta te vor racori si revigora. Un mic truc ar fi ca in fiecare dimineata sa bei un pahar de apa. A doua zi sa bei un pahar si jumatate. A treia zi doua. Si de aici inainte cate doua pahare de apa dimineata inainte de micul dejun.

Sport - o jumatate de ora de alergat o sa faca minuni pentru tine, pentru tonusul tau muscular, pentru nivelul energiei din acea zi. Daca inca simti o pofta nestavilita de foame, spala-te pe dinti. Gustul aromat al pastei iti va diminua senzatia de nemancare.

Inca o data, mare, mare grija! Dietele fulger - in care ajungem sa ne infometam mai mult decat sa mancam regulat si sanatos - nu sunt bune pentru sanatatea corpului nostru. Poate ca vei slabi intr-o saptamana in mod spectaculos, dar, urmatoarea saptamana poti pune spectaculos de repede greutatea pierduta inapoi.

XoxoxoxX sper ca te am ajutat

funditabatting eyelashes

love strucklove strucklove struck

10 răspunsuri:
| emy a răspuns:

Nu este buna slabirea rapida.Asta inseamna infometare.In primul rand, iti distruge metabolismul, iar in al doilea rand, poti sa faci o anemie sau-Doamne fereste!-leucemie, iar in al treilea rand, cand vei incepe sa mananci normal, organismul isi lua toate substantele nutritive de care l-ai privat si, in consecinta, te vei ingrasa dublu.Mai bine du-te la un nutritionist. El iti va recomanda niste analize iar, in functie de rezultate, iti va recomanda o dieta adecvata.Succes!

| Cleona a răspuns:

Exercitii(alergari, gimnastica), diete(nu mai mananci mancare Fast Food)

| LuS[z] a răspuns:

Facand miscare multa, adoptand o alimentatie sanatoasa si mai e si varianta plasturilor a pastilelor si a celorlalte instrumente care ajuta la slabit dar nu ti-as recomanda pentru ca ti-ar putea provoca reactii adverse. Sportul e cea mai buna solutie

| hax0r a răspuns:

Derivate de amfetamina

| catthshshshs a răspuns:

Nu incerca cine stie ce dieta miraculoasa ca s-ar putea sa nu functioneze.Incearca sa faci mai mult sport, spre exemplu.Asta te va ajuta mult.La varsta ta, slabitul are si niste consecinte mai nefaste, neplacute adica. O sa iti dai peste cap sanatatea.Mai bine incearca sa te accepti asa cum esti si sa lasi prostiilewinking

| betty17 a răspuns:

O alimentatie corespuzatoare si mult sport in mod regulat

succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa' cat mai multa miscare (: si sport acasa big grin

urca scarile daca stai la 4 ex. e si mai bine happy

nu mai manca chimicale

evita dulciurile happy bea sucurile naturale.

| LauRaa_3855 a răspuns:

Sport, diete.

| Pink Panther a răspuns:

Cel mai bine este sa slabesti prin sport.asa num vei pune caloriile inapoi la fel de repede pe cat le-ai dat jos.
uite cateva filmulete. sper ca te vor ajuta
http://video.google.ro/......ideosearch
Succes :-*

| teutza99 a răspuns:

Nu mai manca sarat sau dulce mai ales dulce, mananca mai multe fructe si nu evita sa faci exercitii. Fa-ti un program!