| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sterge virusii din calculator?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Cu un antivirus, normal.Sunt destule programe antivirus free.Trebuie doar sa dai o cautare pe google! Dar de ce ai postat intrebarea la categoria "sanatate" ca virusii astia nu sunt dintre cei care circula pe la oameni!

| Lora a răspuns:

Cu ajutorul unui antivirus sau prin reinstalarea windousului

| Catalion a răspuns:

Alege: http://softurigratuite.wordpress.com/category/securitate si tit recomand sa intalezi si un firewall dupa ce ai instalat un anti-virus.

| BOGDAN a răspuns:

Bagati un antivirus

Răspuns utilizator avertizat
| Mirciuuuuuuuu a răspuns:

Dc ai postat la sanatate?
Cu un antivirus poti sterge virusii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am incercat sai st dar nu stiu

| BlueByte a răspuns:

Foloseste Eset Smart Security 4.Este cel mai eficient antivirus.
Adica te scapa de virusi, fara sa foloseasca prea multe resurse:memorie Ram, procesor, etc.

| csaryus a răspuns:

Paracetamol

| Florynell a răspuns:

Cu un antivirus bun