| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot trata durerile de cap din cauza sinuzitei? ( fara infuzii plz ) fundita.mersi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| madia a răspuns:

Eu iau Paracetamol Sinus. E destul de bun.
Dar intreaba farmacista daca e bun pentru tine...

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Faci punctii de sinus, nu scapi de sinuzita doar cu antibiotic si remedii babesti.

| doctoru a răspuns:

E o metoda care e o infuzie nonenvaziva: ceai fierbine, acoperi capu cu un prosop si il tragi aburul ala. e tot infuzie dar se realizeaza acasa. alta metoda este masarea zone T a fruntii(deasupra nasului) in cercuri, spre stanga si pre dreapta. asta e o metoda de drenare a infectie. Antentie la antibiotice. nu se iau oricum

| Noname_6326 a răspuns:

Dc nu iei un antibiotic? eu de 3 luni am o sinuzita si a luatvreo 3 antibiotice timp de o luna apoi pentru ca n-amavut grija de mine m-au luat iar durerile de cap, nas infundat etc.si cred ca si la tine e la fel.adica de la aer rece, vant te doare capul nu? bine arfi sa faci un control ORL acum sa-ti dea un antibiotic.Humex este bun pentru sinuzita, Bioparox, Sinuprethee hee