| Kanpeki a întrebat:

Cum poți deosebi cauzele durerilor în piept? De exemplu pe mine ma doare puțin când inspir adânc câteodată. Cum știu dacă problema e la inima, plămâni sau doar anxietatea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| BuLaNNNeL a răspuns:

Ma, dar ce aveti frate toți? Numai anxietate si depresie vad pe site-ul asta, toți puștanii 14-20+ ba anxietate, ba nu stiu ce dracu de depresie. De unde pana unde? Ce-i cu viata voastra? Veniți din orfelinat/pușcărie/stradă de suferiți toți pe aici? Bucurati-va de viata ma ca-i scurta.

| Kanpeki explică (pentru BuLaNNNeL):

Ție ți-e ușor sa vorbești. Dacă n-ai habar mai bine taci.

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru Kanpeki):

Păi fa-ma sa inteleg de unde pana unde suferiți de asa ceva? Ai viata grea? Trăiești pe străzi, in sărăcie lucie? Sau "ai anxietate" ca nu-ti cumpara tati iphone x?

| Kanpeki explică (pentru BuLaNNNeL):

Chiar n-ai ce face? Nu e asa ușor de povestit. Dar ce știi tu?

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru Kanpeki):

Poate pot sa-ti dau un sfat, odată ce ai întrebat aici... problemele se rezolva doar când le tai de la rădăcina, nu cauta sa rezolvi simptomele, cauta cauza/sursa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te duci frumușel și îți faci control. Poate fi și anxietatea, poate fi și ceva de la plămâni, și ceva de la digestie, n-ai cum să știi pana nu te duci la un control clar.

| Nevroza a răspuns:

E anxietate. mai pateam si eu inainte