| Aнонимный a întrebat:

Cum poti scapa de frica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Nu poti, nu exista om neinfricat pe planeta.
Fiecare dintre noi se teme de ceva anume.

| Addaa1998 a răspuns:

Trebuie sa o infrunti
De exemplu=daca tie frica de paianjeni si vrei sa ti-o invingi fica de paianjeni trebuie sa stai fata in fata cu el
Asta inseamna ca ti-ai invins frica si nu mai ai de ce sa iti fie frica
Dar mai clar de ce tie fica?
E mai usor ca sa te pot ajuta
Fundaa?happyhappy

Răspuns utilizator avertizat
| olivikkka a răspuns:

Depinde de ce iti este frica

| Gabriel_Catalin_1998 a răspuns:

Sa iti toarne cineva cositorul tongue
E chiar tare chestia asta.
Cand m-am speriat rau de un program la pc pe la 1 noaptea, bunica mi-a turnat cositorul si-ntr-o saptamana eram ok.
Daca nu ai cine sa faca asta... Nu prea ai cum decat sa ai curaj sa iti infrunti temerile.

| andrada39 a răspuns:

Pai nu ai spus de ce iti de frica?

| Neamtu_Vladut_1994 a răspuns:

Pai sa incerci sa stai fata in fata cu ea si teo vei invinge mie mi-a fost frica de paianjeni am incercat cu groas\za sa-mi pun unul in mana si a fast dragit dar imi e frica de cei mari