| anonim_4396 a întrebat:

Cum poti scapa de orice frica?

19 răspunsuri:
| Shammal a răspuns:

Devin-o constient de cine esti tu, de natura ta, esti mai puternic decat iti imaginezi, practic tu creezi fiecare moment din experienta ta, tu creezi realitatea pe care o traiesti;
in momentul in care constientizezi faptul ca existi, ai existat si vei exista poti aduce frica in atentia ta, s-o confrunti si s-o integrezi;
frica are un scop pentru care este acolo, te ajuta la un moment dat ca sa intelegi ceva insa cand nu iti mai foloseste integreaz-o si treci mai departe
asta e un exercitiu, o metoda, poti sa-ti creezi propria metoda
http://ascension101.com/......rcise.html

| sabin89 a răspuns:

Sunt sigur ca lui Putin nu ii e frica de nimic; nici de Obama, nici de Basescu...L-ai putea intreba pe el cum de a reusit.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
prin autosugestionare, asa am procedat si eu..incearca si n u ai nimic de pierdut.
O zi frumoasa sa aihappy

| onasis1961 a răspuns:

De frica nu se scapa! Poate de teama!

| alex2009 a răspuns:

Du-te la psiholog

| stlucian a răspuns:

Am vazut mai demult un documentar legat de fobii/frica dar n-as prea crede.Era bazat pe hipnozabig grinthumbs up

| Dariusuu a răspuns:

Frica este cel mai puternic sentiment, uneori frica ne este de folos.
Dacă nu ți-ar fi frică ai trece strada fără să te uiți în stânga și în dreapta. Frica este acolo să te atenționeze de pericol.

Uneori frica este prietenul tău.

| ErrorFound a răspuns:

Le infrunti.

| Latinmoon a răspuns:

Buna!
Te gandesti la ceva frumos sau pune niste prieteni sa-ti fie alaturi cand iti este un pic mai greu vei vedea ca totul va fi bine si nu te gandi la frica sau emotii gandeste-te ca ei au venit acolo doar pentru tine si zambeste happy.
Good luck! kiss

Răspuns utilizator avertizat
| al9264 a răspuns:

Ignora-le!

| sayWhaaat a răspuns (pentru Birlik65):

In 15 minute, nu 7, plus ca mp3-ul postat in articol nu mai functioneaza, deci raspuns invalid happy.

| anamimanonim a răspuns:

Cu mult curaj si cu incredere in tine.

| Fluffy69 a răspuns:

Frica e doar in mintea ta, tu ti-o imagineji, daca te tot gandesti la frica nu rezolvi nimic.Gandeste-te ca poti sa iti invingi teama oricare ar fi aceea! Sper ca am ajutat!

| Yukii987 a răspuns:

Parerea mea, a fugi de ea nu este o rezolvare, in viata te mai vei intalnii eventual cu aceeasi problema, in primul rand frica este cea mai periculoasa chestie, daca cineva se urca cu frica la volan ia gandeste-te sansele sunt mai mici sau mai mari sa faca accident decat cineva care este calm si nu intra in panica? Insa nu o neglija frica iti spune care iti sunt slabiciunile ca tu sa lucrezi la ele. Singura sansa sa scapi de frica ar fi sa o confrunti. Asta e parerea mea desigur poate altii au alta si gandesc altfel.

| MrDexter a răspuns:

O infrangi.De exemplu tie frica da paianjeni tio infrngi iei unu pe mana ta sau ceva de genu asta.

| AlinaRaluca a răspuns:

Invingeo!