| Maria_5031 a întrebat:

Cum sa am sanii mai mari sau mai fermi?[Nu vreau rasp:lasa ca o sa creasca... sau... asa ii am si eu (:] [Cel mai bun rasp funda love struck]

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

1. Exercitiile fizice sunt foarte importante pentru mentinerea elasticitatii si a fermitatii sanilor. Cele mai indicate sunt ganterele, dar daca nu ai, le poti inlocui cu sticle de jumatate de litru, umplute cu apa. Cu picioarele usor departate si cu mainile pe langa corp, ridica bratele lateral pana ajung paralel cu podeaua, dupa care coboara-le incet. Repeta exercitiul in 3 serii a cate 10 ridicari, de 3 ori pe saptamana. Instructorii de fitness recomanda si semiflotarile, pe care sa le efectuam stand sprijinite in genunchi si maini.

2. Alegerea sutienului perfect te scuteste de multe neplaceri. Catalin Botezatu a declarat, in urma cu ceva timp, ca o rochie superba isi poate pierde din stralucire daca purtam un sutien nepotrivit. Alege cupa si marimea potrivita sanilor tai. Sutienele prea mari creeaza un efect optic dizgratios, iar cele prea mici, iti va turti sanii. Una dintre cele mai ingenioase inventii a secolului trecut este sutienul Wonderbra, care nu ar trebui sa lipseasca din garderoba vestimentara.

3. Dusurile scotiene sunt o solutie pentru mentinerea fermitatii. Inainte de a iesi de la dus, rafatati-va sanii, alternative, cu apa rece si apa calda. Acest exercitiu da rezultate si in cazul celulitei, dusmanul numarul 1 al femeilor.

4. Hidratarea si ingrijirea zilnica a sanilor te va ajuta sa ii mentii in forma si sanatosi. Deoarece pielea pieptului este mai sensibila decat cea a tenului, este recomandat ca, dupa dus, sa folosesti creme speciale pentru bust si fermitate. Maseaza-te usor, iar rezultatele nu vor intarzia sa apara.

| kleorys a răspuns:

Nu purta sutien si daca ai mai mult de 20 ani poti sa bei si un pic de berewinking Intareste saniiwinking

| Vanyum a răspuns:

Raspunsul : Silicoane, glumesc, pai sunt peste 50 de forumuri pe iinternet in care se vorbeste despre tinctura din marar care ajuta la dezvoltarea sanilor, trebuie doar sa te informezi.in fine.

| Blazer a răspuns:

Daca vrei sa ii ai mai fermi / tari, eu recomand flotari si gantere in still vertical, asta face prietena mea si dupa 3 luni deja se vede diferenta smug

| Xixi a răspuns:

In timp ce esti acasa... trebuie sa fii fara sutien. asa vor creste mai repede. funda? big grin

| aditimus a răspuns:

Eu zic cel mai simplu sa ii pui la dospit, cumperi niste drojdie si restul procedurii e ca si la aluaturi happy
Daca ai gandi putin ai ramane naturala asa cum esti, cine te va iubi te va iubi pentru ce esti ca om!

| Andarock a răspuns:

Uite cateva sfaturi destul de bune:

1.Ai putea sa porti un sutien mai bun sau mai mic (asa sanii iti vor parea mai mari)
2.Ai putea sa te operezi (aceasta varianta nu prea ti-o recomand)
3.Ar trebui sa pori un decolteu mai mare si mai adanc (sti tu la ce ma refer)...

Cam astea sun sfaturile mele... fundita?

| anca13 a răspuns:

Buna! Eu am auzit cateva metode, dar sincer nu le-am incercat.In primul rand era bine daca ne ziceai varsta... daca ai pana in 17 ani, m-ai au timp sa creasca! Marimea sanilor tine si de gena.Era o chestie cu tinctra de marar dar am inteles de la pers care le-au folosit ca senzatia de marire o ai doar pe perioada tratamentului, dupa ce intrerupi, sanul devine la loc.Mai era si vb de o crema care o puteai comanda de pe net ceva cu bust se numea, dar nu stiu daca era eficienta.Eu iau anticonceptionale cu gandul ca poate va mai creste,o senzatie de marire mi-a dat si le iau doar de doua luni, acum nu stiu ce sa zic. Daca esti inca mica, nu incerca nimic ca sigur iti mai cresc. O zi frumoasa

| kicku_4582 a răspuns:

Pai prin suplimente naturale sau masaje