| DiDiDi a întrebat:

Cum sa evit raul de masina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alessandra a răspuns:

Daca iei o pastila de Emetostop cu o jumatate de ora inaintea plecarii cu masina nu vei mai avea probleme.

6 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Poti sa folosesti Emiteral.
Cand pleci la drum nu manca mult, nu bea lichide acidulate.
www.medicina-naturista.ro/stil-de-viata/cum-sa-evitati-raul-de-masina.html - 52k -

| andreutz a răspuns:

De evitat nu ai cum. poti doar sa ameliorezi acea stare, luand pastile...nu sunt deloc scumpe.insa nu vei putea scapa de acest ''rau'' definitiv, daca la asta te referi...

| NoName_9903 a răspuns:

Eu iau metoclopramid, dar este bine sa iti fie recomandat de un medic.
La anumite farmacii am vazut niste acadele speciale, pe baza de plante, care combat raul de masina- nu stiu acum numele si nu le gasesc pe google, dar daca te intereseaza imi poti da un mesaj si cand trec pe la farmacia unde le-am vazut aflu numele exact.

| LittleZyzy a răspuns:

Eu folosesc Emetostop si sunt multumita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La farmacie gasesti guma de mestecat care contine DIMENHIDRAT-BIODRAMINA(masina, avion, tren, vapor)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi ce sa zic vorbeshte mult daca nu vorbesti iti va veni rau pentru ca nu ai un subiect de gandire trebuie sa fi distras de acest rau care de fapt incepe ca o, hmm cum sa zic, ca o confuzie spusa de creer care spune : iti fva fi rau vai de capu tau nu ai ce facehee hee asa este dar de fapt raul incepe mai tarziu