| TrollingFace a întrebat:

Cum sa fac sa imi treaca febra sau durerea asta la calcaiele de la picioare ca nu mai suport merg pe varfuri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| bobby_7474 a răspuns:

Durerea de calcaie, poate avertiza simptomul mai multor afectiuni, de ex.probleme cu coloana vertebrala,tendonul lui achile, circulatia sanguina deficitara, probleme cu venele si arterele...ar trebui sa mergi la medic ca sa vada care este cauza, pentru ca sa primesti tratamentul adecvat, multa sanatate

| mgtow a răspuns:

Stai acasa intinsa in pat si in 24h trece.

| BRG a răspuns:

Masaje la călcîie

| a1doru a răspuns:

Pai ce ai facut de te dor calcaiele? step, incaltata in tenisi chinezesti? daca nu spui care este motivul durerii, cum vrei sa primesti un raspuns folositor.

| simonanegru271207 a răspuns:

Incearca sa bei o lingurita de sare pus in orice si in suc apa ceai cafea poti sa o dizolvi in mai mult lichid ca sa nu bei cu sila. o alta varianta e aspirina dar recomand prima deoarece febra musculara trece pe cand aspirina doar calmeaza