| danycosty a întrebat:

Cum sa fac sa nu-mi mai apara cosuri dupa ce ma barbieresc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

1. Nu te mai barbieresti.
2. Te barbieresti cel mult la 2 zile, chiar si zilnic, si la sfirsit dai cu Trilavanda (gasesti la magazinele naturiste) si crema antirid cu galbenele (la fel). Eu pe astea le folosesc, functioneaza, ti le recomand. Oricum, la o anumita virsta, cam orice ai face, tot o sa mai iasa ceva-ceva cosuri...

3 răspunsuri:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Trebuie sa folosesti un aparat foarte bun(recomandat cele cu 3 lame)si sa eviti trecerea acestuia de mai multe ori pe acelasi loc al fetei, asta ducand la iritarea acesteia.

| HyperionCo a răspuns:

Incearca sa folosesti un aparat bun de ras, creme bune, si sa elimini orice sursa de iritare pe care o simti (daca o simti). Daca nu si nu, incearca sa mergi la un dermatolog. Nu ar trebui sa fie scump un control, si pentru ca va sti ce sa-ti recomande exact, in functie de tenul tau etc... ai sanse ft mari sa scapi de problema asta. Succes

| WiGGy a răspuns:

Nu te mai barbieri cu bicul laughing