| alinalin01 a întrebat:

Am 19 ani si inca imi mai apare cateodata cosuri. Ce este drept destul de rar, de obicei la 1 zi dupa ce ma barbieresc, chiar daca ma dau cu after shave.
Ce pot face sa nu mai apara?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca te masturbezi sau faci sex des apar cosuri.

| alinalin01 explică (pentru mgtow):

Bun, dar prietena mea ce zice dupa daca trecem la pauze.
Pauzele lungi si dese cheia marilor succese. Singura exceptie e sexul. happy

| măcheamăăăî a răspuns:

Poti incerca cu un Brevozxil sau cu Zineryt. S-ar putea sa mearga ca astea le usuca happy

| Cloudless a răspuns:

Nu e o situatie neobisnuita dar, cum e bine stiut, pielea difera de la om la om. Daca vrei sa reusesti sa mai ameliorezi rata aparitiei cosurilor un sfat profesional dermatologic e cel mai potrivit. In orice caz nu te astepta sa scapi complet de cosuri, e normal sa ai unul, doua.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai 19 ani nu inseamna ca scapi de cosuri, o sa tot apara.

| eLmoartea a răspuns:

In primul rand baietii tot cresc pana la 20 de ani, inspecial tenul e intr-o continua dezvoltare.
In al doilea rand din ceea ce zici tu acelea nu sunt cosuri laughing, sunt iritatii ce apar dupa barbierit si poti scapa de ele doar daca folosesti after shave dar nu acela spirtuos, ci after shave balm sau balsam. Eu ma dadeam cam de 2-3 ori pe zi cu after shave-ul balsam, cam cand imi simteam tenul uscat, sper ca te-am ajutat.

| dianaqueen99 a răspuns:

Este ceva normal sa-ti apara cateodata cosuri ...nu te speria asta se intampla tuturor barbatilor, dar o sati dispara peste catva timp