| denispop14 a întrebat:

Cum sa fac sa nu vomit atunci cand o sa imi ia amprenta dentara pentru aparat dentar? Cine a mai trecut prin asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Rezisti, am trecut prin asa ceva si mi se zicea sa respir pe nas. A dat roade

| denispop14 explică (pentru mgtow):

Cat timp ti-a tinut chestia aia in gura?

| mgtow a răspuns (pentru denispop14):

Aproape 5 min

| Andreeush a răspuns:

Încearcă să respiri adânc pe nas în acele momente.

| Felys a răspuns:

Nu mananci cu 2 ore inainte sa mergi la cabinet si chiar daca mananci nu cred ca iti vine sa vomiti, nu au gust rau substantele alea

| WhiteLife a răspuns:

Mie nu mi-a fost niciodată greață, chiar mi-a plăcut mirosul acela laughing) sunt multi care cred din auzite că e groaznic, dar nu e chiar așa. Dacă ți s-a mai luat înainte și ți-a fost rău, poți încerca să iei un Metocloproamid.

| Directioner99 a răspuns:

Mie cand mi-a luat amprenta de 2 ori, simteam ca nu mai am aer imi venea sa tusesc incontinuu si imi curgeau lacrimi, doamna dentist mi-a zis sa respir pe nas, am facut asta si imediat mi-a trecut tot.

| denispop14 explică (pentru Directioner99):

Am fost pana la urma. A durat 2 min. pe fiecare arcada si a fost ok ca am respirat pe nas si am reusit si sa inghit(in sec). Insa senzatia nu a fost placuta

| Directioner99 a răspuns (pentru denispop14):

Stiu senzatia, eu am purtat aparat dentar 2 ani si ceva