Întrebare recomandată | BonyBiby a întrebat:

Cum sa fac sa slabesc fara efort?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Softe a răspuns:

Consider ca daca cineva doreste cu adevarat sa slabeasca pe langa regimul pe care il adapteaza corpului acesta trebuie sa faca si o minima miscare in indeplinirea acestei dorintre, sportul si regimul sunt doua lucruri de baza pentru a slabi, daca tu vrei un corp frumos dar fara efort, inseamna ca ai visat frumos.

12 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Sa faci foamea!

| BonyBiby explică (pentru baru):

Nu ajuta asta.

| Adry05 a răspuns:

Eviti prajelile, dulciurile, sucurile din comert, grasimile, patiseria, fast-food, painea alba.
E bine totusi sa faci si miscare... Macar pe acasa exercitii. Te ajuta si psihic si altfel iti modelezi corpul.

| buzeduulci a răspuns:

Vezi dieta ketogenica http://www.andreilaslau.ro/dieta-ketogenica
La mine a functionat. Uita-te prin felurile de mancare.

| RAY a răspuns:

Reduci caloriile
http://www.scientia.ro/......lorie.html

manci mai multa carne ca alea tin de foame

| Ana1687 a răspuns:

Bea multa apa si legume

| popa07ady a răspuns:

Cine a spus ca trebuie sa faci efort ca sa slabesti? Depinde de problemele pe care le ai!

| IonutZEW a răspuns:

30 min de mers pe jos pe zi(macar atat), fara prajeli fara mancari proaste, fa-ti ceaiuri si mananca la orele exacte. Intr-o luna am slabit 5 kg dar din cauza negligentei le-am pus la loc in mai putin de 8 luni

| alexbit a răspuns:

Asa ceva nu exista sa sflabesti fara un minim de efort, nu zic sa alergi zeci de km zilnic dar 3, 4 km de alergare usoara pe zi... prinde bine.

Multumesc!

| Iulia365642 a răspuns:

Mananca mai putine:dulciuri, sucuri, paine, carne de porc
Daca vrei sa slabeti foarte repede, du-te la un specialist si el o sa-ti dea un regim

| MaDu2000 a răspuns:

Bea multa apa. Si mănâncă de mai multe ori pe zi, dar putin. In caz ca nu vezi rezultate. Bea ceai verde. Ajuta mult.

| guschanet a răspuns:

Salut
Oferim credite între 2000 € la 2.000.000 € la rate ale dobânzii scăzute
de 2% pe an, fără nici o verificare de credit gratuit. Dacă sunteți interesat,
Durata de rambursare a creditului: 1ans are vârsta de 40 de ani

contactați-mă prin e-mail : felipeazaraduforg@gmail.com