| anonim_4396 a întrebat:

Cum să slăbesc fara prea mare efort?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu mai mânca.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dietă cu whole food, mâncare integrală, nu trecută prin fabrică ( pâinea este din făină trecută prin fabrică, uleiul la fel), dietă pe bază de plante, cu cât mai puține produse animale. Și măcar, măcar 30 de minute de mișcare pe zi. Cu cât mai multă cu atât mai bine.

| Alverto a răspuns:

Poți merge fară să te ridici din loc?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intra unde ti-am zis si o facem impreuna.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tinem regim si ne incurajam reciproc, de fapt ce facem e sa schimbam obiceiurile alimentare proaste, sa ne obisnuim sa mancam sanatos pentru tot restul vietii, nu diete care pun pe prim plan scaderea in greutate si sanatatea trece pe locul doi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu exista asa ceva

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa-ti placa ceea ce faci
Asa e si cu munca. Daca e din pasiune, o faci din placere, si nu doar din obligatia societatatii, o faci fara efort

| autodidact a răspuns:

Un regim alimentar sanatos, miscare, sport, nu neaparat de performanta, exercitii fizice realizate zilnic si cel mai important in acest demers, care poate fi de lunga durata, pe care ti l-ai propus: un PROGRAM riguros de la care sa nu te abati, PERSEVERENTA si o VOINTA de fier, cred ca asta ne lipseste multora dintre noi atunci cand urmarim sa ne atingem obiectivele, cum ar fi si slabitul fara efort... care de altfel implica efort.

| darrio2007 a răspuns (pentru autodidact):

A zis fara efort. A sters si intrebarea, ca a facut efort, cand a scris-o.