| SilentRain a întrebat:

Cum sa îți îmbunătățiesti abilitatea de comunicare?
Exista cărți online, pentru asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| FaraNume1245 a răspuns:

Surpriză, trebuie să comunici. Nimeni nu zice că e ușor, dar funcționează. Îți garantez. Ajută și cărțile, dar la aspecte concrete, când știi exact ce vrei să schimbi. Ai grijă foarte mare să nu dai peste dezinformare prin cărți. Lucruri precum comunicarea le înveți "hands-on". Îți pot da exemple concrete, dacă vrei.

| Țoglă a răspuns:

Da, le găsești pe elefant sau pe google play secțiunea cărți.
Sunt pe secțiuni și se găsesc ușor

| IonutCG90 a răspuns:

~Citești&comunici. Sunt 2 modalități destul de bune.

| 1Dezaxat a răspuns:

Nu. Vorbesti pur si simplu. Pe cat e de penibil, pe atat de mare e ipocrizia cand urmezi comportamentul altcuiva. Vorbesti tu ca tine. Daca nu te simti in largul tau o persoana anume, inseamna ca nu prea sunteti pe acelasi vibe.