| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa-mi relaxez ochii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| CinevaNou a răspuns:

Stai in pat cu niste comprese cu apa rece, sau dormi.

| userul7200 a răspuns:

Inchizi ochii, si ii invarti in forma unui 8 culcat.

| Syndre a răspuns:

Ieși la lumină naturală, afară. Măcar scoate capul pe geam 5 minute, dacă nu.

| laurthelegend a răspuns:

Dormind
Funda?

| Alexandra00009 a răspuns:

Ca sa iti relaxezi ochii dupa parerea mea ar fi bine sa nu mai stai foarte mult in fata calculatorului sau televizorului. Eventual poti sa dormi sau sa stai cu ei inchisi un timp scurt 4-5 minute.

| infinitial3x a răspuns:

Pune palmele peste ochi dar sa nu atinga pleoapele si sa nu intre lumina de loc iar pe urma inchizi ochii si respiri adnc pe nas faci asta un minut si iti trece(p.s. la mine functioneaza)

| NikiNikole a răspuns:

Culkate!big grin