| Orbithh a întrebat:

Cum sa scap de durerea de gat? dar fara medicamente ceva natural.happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Tinctura de propolis, ceaiuri calde de tei cu lamaie si miere!

| drifter_5260 a răspuns:

Asteapta sa-ti treaca durerea in gat natural. si te mai intrebi de ce peste cativa ani o sa faci moldamin. pentru gat, obligatoriu se iau antibiotice, pentru a nu lasa infectia streptococica sa intre in oase.bine, nu iei de fiecare data antibiotice, ca altfel corpul capata imunitate la antibiotice. mult succes

| lunarwolf a răspuns:

O lingura-doua de miere,putina lamaie stoarsa [daca nu-i suporti acreala, bea-o cu zahar, dar FARA APA!] si ceaiuri fierbinti.
Insanatosire grabnicaa! ^-^

| Adynna_9523 a răspuns:

Incearcaa saa manancii putinaa mieree big grin Aii sa vezii caa oo saa itii fie maii bineewinking

| nana0000 a răspuns:

Gargara cu sare

| antoanetaD a răspuns:

Albastru de metil iti ia durerea cu mana, il poti lua cu miere, efectul e garantat! Sanatate