| Andrei_Robert_1994_lPpI a întrebat:

Cum sa scap de grasime?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bota_Valentin_1991 a răspuns:

In primul rand trebuie sa-ti revizuiesti dieta, si sa numai mananci foarte multi carbohidrati (Gen paine multa) si sa reduci grasimea animala (Carne de porc), in al 2-lea rand trebuie sa faci mult sport, pentru ca daca ai o viata sedentara doar stai in fata calculatorului sau televizorului si rontai cate ceva mereu, nu este bine, Poti consuma multe fructe, lactate etc.O viata cat mai sanatoasa lipsita de stress care ingrasa, de mancare cu un continut mare de grasime si miscare isi arata efectele asupra sanatatii.

4 răspunsuri:
| PavelLarisaIonela a răspuns:

Ca sa scapi de grăsime trebuie sa nu mai mănânci pâine de albă (poți sa mănânci pâine de secara) nu mai mănânci dulce poți sa mănânci dulce o data pe săptămana (poți sa bei si suc ), fără sucuri acidulate si dacă poți sa alergi sau sa faci sport. Poti sa mananci fructe.

| atipicalperson a răspuns (pentru PavelLarisaIonela):

Painea alba si cea de secara au aceleasi calorii, diferenta e in carbohidrati.

| Puspefaptebune a răspuns:

Mananca sanatos, mergi la sala si in niciun caz sa nu mergi la alergat deoarece putini stiu cand alergi nu slabesti, si incearca sa ti un regim

| Legiuitorul00 a răspuns:

Îi spui să plece.

2 lucruri:
1) controlezi ce mănânci și cât
2) mișcare, efort fizic, sport.