| alexiss_9225 a întrebat:

Cum sa scap de pofta de mancare? in timpul zilei nu este problema, dar seara imi vine o pofta diabolica. stiti metode de a alunga aceasca foame absurda?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| YoChriss a răspuns:

Buna! Cand ti-e pofta de mancare nu o ignora. Poate nu mananci destul in timpul zilei, sau poate organismul iti cere mai multe proteine. Cand ai pofta aceea ''diabolica'' incearca sa mananci mancare fara multe calorii, daca nu vrei sa te ingrasi.

| TakeSloW a răspuns:

Si completarea la criss este sa bei foarte multe lichide! De preferat cu carbogazoase(Suc, apa etc)

suntserios
| suntserios a răspuns:

Foame nu se alung, foame se controleaza prin mese sanatoase si la ore fixe.

| Alice001 a răspuns:

Sportul reduce pofta de mancare happy

| Vladasuper a răspuns:

Cu gume, bomboane si sa ai in prejma da numai culori galbene sau portocalii(se spune ca culorile acestea reduc pofta de mancare)

| Azazea a răspuns:

Bei foarte multa apa sear ca sa umpli stomacul si asa el va avea sensatia de satetate si nu iti va fi foame, si te si hidratezi big grin eu asa fac, ca si pe mine ma apuca foamea la 11 noaptea big grin