| FallenDude a întrebat:

Cum sa scap de rosul unghiilor?! Ma enerveaza lucrul asta pentru ca, cand sunt foarte concentrat le rod pana ma dor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Procedezi cum fac mamele copiilor, le dai cu ardei iute. Și astfel, o să te dezobișnuiești.
O seară frumoasă să ai...și fără unghii la masă!

3 răspunsuri:
| Deea a răspuns:

Pune-ti leocoplas pe ele. O sa iti treaba dupa putin timp daca pui leocoplas pe ele.

| Summerismine a răspuns:

Hei. Am patit si eu chestia asta. Tot asa aveam un tic sa imi rod unghiile dar m-am uitat la unghiile celoralate prietene ale mele si mamei si mi-au placut sa le vad asa lungi si frumoase.Chestia este sa ai ambitie foarte multa.

| Einformatii a răspuns:

Probabil ca ai un tic...cand esti concentrata si iti vine sa rozi unghiile, gandeste la ceva frumos care iti place tie si sigur uiti!