| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa scap de stres? Sunt disperata nu mai stiu ce sa fac!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sarcasticu a răspuns:

Încearcă să lași monotonia care te cuprinde zi de zi. Detașează-te de telefon, televizor, internet, pc/laptop. Încearcă plimbările lungi prin oraș singură. Citește o carte. Surprinde-te pe tine însuți. tongue

6 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Nu exista o reteta care sa dea rezultate pentru toti,fiindca reactionam in mod unic la stres.Dar trebuie sa stii ce te poate ajuta ca sa faci fata mai bine vietii stresante, sa iti cresti vitalitatea si sa gasesti oaze de relaxare chiar si atunci cand nu mai poti rezista dupa atata munca. Daca vrei sa nu mai fii stresata, trebuie sa te echilibrezi pe toate planurile:familie, profesie, spirit.
Deci relaxata si plina de vitalitate!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Prin autocontrol.
http://www.sfatulmedicului.ro/......tres_37854
Te pup!

| HellGirl666 a răspuns:

☮ Poți face o plimbare, sau poți asculta muzică.

| VictorL a răspuns:

Eu te indemn sa-ti gasesti o ocupatie.
Gandeste-te mai bine la ceia ce-ti place sa faci!
Poti urmari niste filme de comedie foarte tari. Poti intra si discuta cu alti membrii prin chaturi sper ca vei scapa de stres!
Funda!

| mona01 a răspuns:

Exista niste jucarii din cauciuc, speciale pentru stres, nu stiu exact de unde poti achizitiona una, incearca la farmacie, sau nu te mai stresa.

| tnt97 a răspuns:

Stai frumos pe malul marii cu berea in mana