| ubhgyfytddtfhfgdf a întrebat:

Cum sa scap de ticurile nervoase de la picioare (adica tremur fara sa-mi dau seama)? ma deranjeaza si ma distrage (mai ales cand citesc). Am problema asta de mult timp.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Peridava a răspuns:

S-ar putea sa nu fie un simplu tic, daca zici de tremur. Mergi la medic. Probabil la neurolog, dar medicul de familie iti da trimiterea unde crede el.

| andreeabobo a răspuns:

Recomand sa vezi un medic, daca este doar un simplu tic incearca sa stai intr-o pozitia care sa nu te lase sa iti mist piciorul in timp cat citesti.
Daca este tremurat si nu il poti controla este bine sa mergi la medic pentru a te ajuta

| ubhgyfytddtfhfgdf explică (pentru andreeabobo):

Imi tremura putin musculatura cand incerc sa ma impotrivesc.

| andreeabobo a răspuns (pentru ubhgyfytddtfhfgdf):

Este bine sa vezi un doctor pentru ca o sa iti confirme exact daca este problema medicala sau "tic"