eileen
| eileen a întrebat:

Cum scapi de ticurile nervoase?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| adr1an0 a răspuns:

Ticurile nervoase apar atunci cand esti stresat, cand te framanta ceva... ar fi bine sa nu dai importanta atat de mare unor lucruri... si sa iti faci cat de mult poti timp liber in care sa uiti de toate problemele, sa asculti muzica, si n-ar strica cateva weekend-uri la munte happy

3 răspunsuri:
| nicky a răspuns:

Cred ca prin autocontrol si autosugestie.

| Filip23 a răspuns:

Nu cauta chiar sa ''scapi''! Doar sa le atenuezi, si nu le da prea mare importanta... Vezi sa nu nimeresti pe undeva pe la Yoga, ca sunt multe exercitii respiratorii ''nocive'' si multe prescriptii "spirituale '' nocive... Nu toti suntem piloti de avion sau prezentatori TV...

| mami a răspuns:

Consulta un oftalmolog