| MsOnyma a întrebat:

Cum sa scapi de cosuri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| blackangel_7400 a răspuns:

Eu am folosit zineryt şi am scăpat de coşuri şi nici nuţi m-ai apar. Se găseşte la farmacie. Eun flacon şi costă 35 de lei poţi găsi şi mai ieftin depinde de farmacie. După ce l-ai terminat pe primul m-ai ia unul trebuie să foloseşti trei tuburi nuţi face griji un tub te ţine jumate de an. După aceia nu o să mai ai probleme de loc.

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Buna!
Zineryt este cel mai bun tratament importiva acneei la ora actuala. Este foarte bun in lupta cu cosurile si pentru prevenirea lor. Trebuie aplicat pe o piele curata si uscata de 1-2 ori pe zi. Aici poti citi mai multe despre acest produs: http://acnee.info/zynerit-tratament-acnee-este-bun-pentru-tine/137 . Il gasesti la orice farmacie si costa in jur de 30 RON. Pe langa folosirea Zineryt-ului trebuie sa ai si o alimentatie sanatoasa. Mai putine dulciuri, grasimi, sucuri acidulate, mai multe fructe si legume. Poti sa mai folosesti si apa termala (imi place cel mai mult cea de la Avene), o crema hidratanta, hranitoare de la Avene, o crema de galbenele pentru cicatrici, ramase in urma cosurilor, plus vitaminele E, A, C si Zn pe cale orala (si nu numai). Si este foarte importanta curatarea zilnica a pielii (dimineata si seara)! Ai nevoie de un gel de curatare cat mai bun. Intereseaza-te la farmacie, si vei fi ajutata sa alegi unul potrivit tipului tau de ten. Succes si numai bine!

P.S. Dar cel mai bine ar fi sa consulti si un dermatolog.

| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Stiu ca multe persoane iti recomanda sa mergi la dermatolog, dar sa stii ca spun asta cu un motiv, pentru ca nu e bine ca noi sa iti recomandam diferite tratamente pe care le-am incercat pe pielea noastra si au actionat intr-o masura mai mare sau mai mica.Dermatologul va sti cel mai bine ce tratament sa iti prescrie in functie de gradul acneei, de tipul tenului tau.In plus daca mergi la dermatolog vei iesi si mai ieftin,decat sa incerci zeci de creme care poate mai tarziu iti vor face rau,asa ca cel mai bine e sa iei o trimitere de la dr de familie si te prezinti la un dermatolog de stat (nu platesti) si cu tratamentul prescris revii la dr de fam sa iti dea o reteta si o eliberezi de la farmacie.
Tin sa mai mentionez ca zineryt-ul nu este asa de bun pe cat se spune,eu l-am folosit si nu a avut efect, adica are acelasi efect ca si o lamaie, iti usuca cosurile dar atat.Creme bune pe care le-am folosit au fost skinoren, isotrexin si pastile : azitromicina -care si-a facut f repede efectul pentru ca mi-au disparut inca din prima luna de tratament. Oricum sper sa iti gasesti un tratament potrivit tie si sa scapi de ele cat mai rapid.Numai bine!

| tiriboxi a răspuns:

Buna poti scapa de cosuri consumind citeva produse naturale pe baza de aloe vera de la www.foreverliving.com pentru mai multe detalii contact la tiriboxi@gmail.com

| alexcristi a răspuns:

Daca esti la pubertate vei scapa repede de ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://sfaturi.eva.ro/frumusete/ten/cum-scap-de-cosuri-5474.html
Aici îţi explică cum să scapi de ele. Sper că te-am ajutat. Multă baftă! :*

| Creatorul24 a răspuns:

Stoarcelebig grin