| MamaOmida69 a întrebat:

Cum scapi de cosuri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| boogdan91 a răspuns:

Rogi un flacau sa-ti calmeze hormonii.

| DraGfirE a răspuns:

Pai sunt mai multe metode te dai cu zeama de lamaie pe fata inainte de culcare cu vreo 10-15 min si te speli inainte de-a te da sau cu solutii din farmacie care abia in 2-3 saptamani iti trec.alegerea ta

| ღmarynaღ a răspuns:

1. curatare: neaparat te speli dimineata la pranz, daca poti si seara
2. exfoliere: fa-ti o masca din miere si las-o juma de ora ajuta si la catifelare
3. hidratare : date cu o crema de calitate iti recomand de la guinot si bea 6 pahare de apa pe zi!winking

| FreeAndWild a răspuns:

Eu folosesc o crema foarte buna numite isorexin, dar este cam scumpa (in jur de 35 de lei). Poti cauta ceva mai ieftin mibazon care iarasi esste foarte buna. Daca nu dorei creme iti pot da cateva sfaturi nu iti stoarce cosurile si nu iti mai pune mana pe fata pentru ca ai microbi si se infecteaza. Nu uita sa ti le cureti de 2 ori pe zi spirt, iar apoi clatestete cu apa. In cazul in care acestea nu dispar sau daca ai o acnee mai persistenta si tenul gras propunerea mea este sa te duci la dermatolog.
Scuza-ma daca mai am greseli de scriere si sper ca ti-am fost de ajutor.

| MarianWLF a răspuns:

Pai exista o crema e ca un ruj si eu am si e foarte buna usuca cosurile daca vrei sa iti iei comanda de la avon asa am facut si eu crema se numeste Cleanrskinwinking
Dai funda te rogbig grin

| MamaOmida69 explică (pentru MarianWLF):

Am folosit`o si degeaba oh go on laughing

| MarianWLF a răspuns (pentru MamaOmida69):

La mine a merslaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://sfaturi.eva.ro/......ml474.html

| AndreeaIM a răspuns:

Te dai cu crema happy

| ionutz4mai a răspuns:

Incearca sa nu pui des mana pe fata, sa nu bei in exces cola, pepsi etc si inainte de culcare neaperat sa te speli pe fata funda?

| deny_1602 a răspuns:

Crema de galbenele
la mine a functionat:*sper ca te-am ajutat

| ingeras38 a răspuns:

Eu te sfatuesc sa te duci la farmacie sa ceri un fel de praf care se cheama pudura anti achneie si mie mi-a zis candva de asceasta pudura si la mine a functionat nu mai am nici un cos pe fata asa acum depinde si de ten ce sa zic la mine a functionat sper ca ti-am fost de ajutor