| anonimpublikmasculin a întrebat:

Cum sa scapi de cosuri

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| EvangelineLovin a răspuns:

Incearca pe cos usturoi, zeama de lamaie, pe toata fata masca de argila de la farmacie. foloseste sapunuri naturale. si mai e o crema tot de la farmacie crema cu ulei de salvia si sulf si e destul de buna.

13 răspunsuri:
| mymed a răspuns:

Pentru un tratament adecvat cel mai bine este sa consulti un dermatolog
http://www.mymed.ro/tratament-acnee-cosuri.html

| Pricked a răspuns:

Folosesti creme/lotiuni specializate.

P.S.: Ai uitat un "?".

| DyNo a răspuns:

Poti vizita un dermatolog, te va ajuta.

| TheStory a răspuns:

Exista niste creme speciale.

| MaTrIx8378 a răspuns:

Daca ai un ten gras, iti recomand acel unguent numit Mibazon ( il gasesti doar la farmacii veterinare ) sau poti sa dai comanda pe net, nu costa mai mult de 12 lei, uite aici mai multe detalii http://pasagera.ro/despre-mibazon.html

| Different69 a răspuns:

Cu pasta de dinti.

| anonimpublikmasculin explică (pentru Different69):

Sa te dai tu cu pasta de dinti

| valintinvalic2011 a răspuns:

Te poti da cu spirt te dai de vreo 2 ori daca ai cosuri slabe ca ale mele dar daca ai cosuri mari te dai de mai multe ori ajuta 100% pe mine m-a ajutat incearca si tu pentru ca spirtul arde cosurile incearca vei vedea din prima zi

| Conner a răspuns:

Dermatolog

| bianca20 a răspuns:

E SIMPLU, ASTEPTI PANA ITI TREC, DISPAR SINGURE, SAU POTI INCERCA CU UN CORECTOR DE COSURI, ORICUM, cosurile sunt ceva normal din viata unui adolescent! Nu e o rusine ca ai cosuri!

| anonimpublikmasculin explică:

Nu stiu xD

| anonimpublikmasculin explică:

Am deja 1 an si 7 luni big grin decind nu-mi mai trece cosurile sad

| DianneD a răspuns:

Salut, iti recomand cu incredere sa vizitezi acest site http://stafilococauriu.ro/ si vei afla multe despre aceasta probleme... care este tot mai des intalnita.