| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa slabesti 5 kg intr-o luna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Ia matalutza eine bitzgly cu multe rotisoare si pui raportul cel mai greu, adica mare la pedala, si cel mai mic la roata spate, si da-i bataie! Sa vezi numai cum ajungi leoarca! Slabesti garantat, si mai rapid! Eu fac si dimineata si seara 10 km, si n-am treaba, ma mentin, si (a)dorm ca un bebe! Bafta! Sa-mi scrii dupa o saptamana rezultatul!

24 răspunsuri:
| davvid a răspuns:

Cosider ca practicarea unui sport te poate ajuta sa slabesti, chiar si simpla alergare daca este practicata constant(4-5 ori pe saptamana) poate fi de mare ajutor.

Bula
| Bula a răspuns:

Mancare cu grasimi si fainoase mai putina, vitamine naturale si apa multa (fructe & legume proaspete, min. 1 litru de apa baut pe rand, dimineata pe nemancate, pana se termina, dupa care poti manca cate putin).
In plus, miscare multa pe jos, jogging, eventual si alte sporturi.

| cely a răspuns:

Mananci dimineata si la pranz, nu mai mananci de loc dupa ora 6. Renunti la dulciuri, bei cate un pahar de apa plata cu lmaie cu jumate de ora inaintea meselor, Paine foarte putina, faci cel putin jumatate deora pe zi miscare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Scoate din alimentație pâinea albă (o felie de pâine integrală pe zi este recomnadată, conține fibre), fructe dimineața, supe și carne friptă/fiartă la prânz, seara până în ora 18 lactate degresate, legume proaspete.
Le prepari după bunul tău plac să dea bun la gust, fără prăjeli.
TOATE ÎN CANTITĂȚI MICI.
Poți consuma și dulciuri, ciocolată amăruie nu mai mult de 3-4 cubulețe pe săptămână, o înghețată, ceai îndulcit cu miere și garnisit cu o felie / două de lămâie face minuni.
Sucuri naturale făcute în casă, evită grăsimile de orice fel, acidul, mesele copioase.
Treci în program și activități sportive, de 3-4 ori pe săptămână. Începi cu exerciții ușoare (încălzirea), apoi progresiv crești numărul de exerciții, în medie trebuie să faci mișcare în jur de o oră, oră jumătatepe zi; saună - elimină toxinele din organism.
Somn de 7/8 ore.
Sfat: pentru o sănătate fără probleme așa ar trebui să ne alimentăm cu toții.
Succes.
Pa, pa.

| mariazet45 a răspuns:

Cauta reteta cu care a slabit Nicoleta Luciu, dar e periculoasa ca destabileste metabolismu, cred ca e cam mult sa slabesti 5 kg intr-o luna, medicu mi-a spus ca nu e bine sa slabesti mai mult de 3 kg intr-o luna pentru ca dupa ce termini cura vei pune inapoi, mi-a recomandat legume, fructe, lapte degresat, branza de vaca slaba, carne de pasare vita si peste doar la gratar restul sport, fara paste fainoase, prjeli si carne de porc. Mai exista reteta dr GABRIELA MAN e reteta prin care a slabit Teo si s-a mentinut. Ai nevoie de vointa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

5 kg.intr-o luna este prea mult, max.1 kg-1, 5kg este normal si recomandat de dieteticieni.

| mioara a răspuns:

Nu poti dar daca nu mai mananci paine

| ivascopavel a răspuns:

Prin sport

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mananci sh te rupi in exercitziirolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca vrei sa slabesti intr-o luna 5 kg nu manca grasimi paine dulciuri. Iti sau un sfat:foloseste pastilele slim k slabesti 5 kg intr-o luna.stiu si eu niste rude care iasu pasteile de genu asta si din 90 kg a ajuns la 75

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu va sfatuiesc sa mancati cate un mar pe zi cel mult 2 sa nu mancati mancare prajita care contine grasimi si sa faceti mult sport asa am facut eu o luna intreaga iar cand m-am urcat pe cantaram fost f multumita am slabit mai mult de 56 kg

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce contin pastilele slim?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mai mananci dupa ora 6 pentru ca atunci ti se pune kg. Faci sport si muscare multa si incetl cu incetul o sa slabesti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca iubesti si suferi, ai regimul asigurat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa faci sport mult si sa maninci fructe legume lactate si nu manca multe dulciuri ca asa a facut nicoleta luciu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu sunt de parere ca daca vrei sa slabesti reusesti! cum? foarte simplubatting eyelashes
eu am slabit intr-o luna 4 kgwinking si am ajuns la cantitatea dorita 53 de kgwinking
n-am mancat seara, mancam o felie de paine max 2 pe zi paine neagra categoric nu albawinking normal e 2 litri de apa plata pe zi sa bei, dar si daca bei un litru e destul, multe fructe in afara de struguri si bananewinking mananca des dar putin nu mult si rarbatting eyelashes
carnea fiarta, nu prejeli si scoate-ti din alimentatie ciocolatiile, culcurile in mare parte si cipsurilewinking
Succes tuturor care vreti sa slabiti, ascultati-mi sfaturile si o sa reusitiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am slabit intr-o sap 3 kg. si ma simt ff bine... iar intr-o luna am ajuns sa slabesk 10 kg...
ma simt mult mai bine.si nu am mancat deloc paine si dulciueri:X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic sa nu mai mancam atat de mult sa facem sport mai mult decat am dori si asa vei avea un corp frumos

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum sa scap de constipatie pe cale naturala?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa nu maninci dupa orele 6, sa maninci in cantitati normale, sa eviti dulciurile si fainoasele si sa faci cit mai mult sport(adica sa sari cu coarda, sa alergi minimum50 de cercuri pe zi

Si nu va intristati daca veti tine regulat aceste reguli va fi si un mare efct

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum slabesc intr-o luna

| Sunshine31 a răspuns (pentru anonim_4396):

56kg?