| ancutzika27 a întrebat:

Daca mananci o data la 2 zile, cat slabesti intr-o luna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| oricine a răspuns:

Pai.in primul rand...depinde cat mananci in cele 2 zile, iar in al 2-lea rand... poti mainca zilic:dar foarte putin, apa nu are voie sa lipseaca, si ai grija la grasimi si ce mananci! bafta la slabit!:*

20 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nu slabesti. Iti este foarte foame si mananci mult si satios. In plus, te poti pricopsi cu vreo boala de stomac.
Daca vrei sa slabesti, mananci putin si des si ai grija la numarul de calorii continute de fiecare aliment.

| PrecioussGirl a răspuns:

Cea mai proasta idee pe care am auzit-o.winking
o sa te imbolnavesti fata mea

| midnight a răspuns:

Nu foarte mult. infometarea nu e o solutie. si asta ar insemna sa mananci o data la 2 zile toata viata ca daca nu te ingrasi dublu cat ai slabit.asa e cu toate curele de slabire. eu zic asa: ca sa slabesti nu mai manca paine deloc. diferenta n-o sa se vada imediat dar daca incepi sa mananci iar n-o sa te ingrasi, si renuntza la sucurile carbogazoase. am citit undeva un meniu pe o zi intreaga. vezi daca-ti place si poti sa tii regimu de durata:

-dimineata mananci un pahar de lapte slab cu cereale(eventual fitness eu am incercat si chiar am slabit cu ele)

-la ora 10 bagi o felie de paine cu o sunca slaba sau o felie de branza.

-la pranz papi o salata de cruditatzi cu o bucata de piept de pui

-la gustarea de seara,un fruct.

si la cina o feliutza de paine cu ceva peste, icre, un ceai cu catziva biscuitzi

poti face chiar tu combinatzii si n-o sa mori de foame.

| LexieG a răspuns:

Nu prea slabesti, mai degraba te imbolnavesti.

| Cezar a răspuns:

Depinde de cantitatea de calorii consumata si de cat de rapid este procesul tau de ardere al nutrientilor. Daca ai putea sa imi spui as putea face un mic calcul.

| Adredemesconf a răspuns:

Nu sunt un medic specialist, dar iti pot spune ca asa iti distrugi sanatatea daca faci asa. Daca faci asa slabesti cat slabesti, dar dupa ce revii la normal o sa te ingrasi foarte repede inapoi.Trebuie facut mult sport, mancat mai putine grasimi, fara dulciuri, multe fructe si legume dar foarte mult sport.Asta este un mod sanatos, zic eu, de a scapa de kilograme, nu infometarea.

| Zulu a răspuns:

Depinde cat mananci in ziua cat mananci...si ce anume mananci. oricum slabesti cel putin 5 kg intr-o luna.
insa trebuie sa ai grija sa mananci tot ce e necesar pentru organism ca sa nu te trezesti cu vreo problrma de sanatate.

| Goldenboy97 a răspuns:

Nu o sa slabesti, o sa te usuci rolling on the floor

| fuckThisLife a răspuns:

Prea mult, probabil 15 kg?

| ancutzika27 explică:

Vara trecuta am tinut dieta stricta toata vara, nu am mancat nici macar o inghetata toata vara si cate o ora jumate de sala in fiecare zi si am slabit in total 5, 5 kg.asa ca sunt satula de diete si sport.mi-a ajuns pana peste cap. vreau sa slabesc si apoi sa revin usor usor la o alimentatie sanatoasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De foarte multe ori am mers pe baza ca nu slabesti daca nu mananci.Mai rau faci daca NU mananci.Ca sa slabesti trebuie neaparat sa bei ceai sau sa mananci un fruct dimineata,fara prajeli sau mancare gatita,incearca limonada sau apa plata, foarte multe salate, iaurt...si nu mananci nimic dupa ora 6-7.Cam asata e ce trebuie sa respecti, poti face in fiecare seara niste abdomene sau cateva exercitii.In cat timp slabesti si cat, asta depinde doar de organismul tauhappy
Bafta!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.avonconnects.com.ro/docs/DOC-2776 uite ceva si aici.

| Dennys1521 a răspuns:

10 15 kg

| sCzKun a răspuns:

Mai bine ai tine o dieta care iti este programata de doctor, ce si cum trebuie sa mananci etc.
Daca vrei sa slabesti, ar trebui sa afli de la doctor metoda adecvata.

| Marry1227 a răspuns:

Nu slabeste deloc pentru ca atunci cand cade sa mananci bagi in tine 2 paini laughing si exista si riscul sa te imbolnavesti

| Carla12 a răspuns:

Doar nu esti nebun/a sa faci chestia asta?:O Doar daca vrei sa faci greva foamei.:]] Nu e bine pentru sanatatea ta! Mai ales daca esti minor/a

| cristydts a răspuns:

Nu mai bine faci putina miscare? nu va place deloc, e mult mai sanatos

| MishaQuinn a răspuns:

Doamne fata mea scuza-ma dar esti nebuna pentru intrebarea asta?
organismul nu rezista, ajungi la spital!
poti muri!

nu sunt sanatoase dietele si regimurile bruste!
mai bine eviti sa mananci grasimi si dulciuri, sa faci sport iar intr-o luna o sa slabesti.
daca te infometezi dupa 2 zile mananci dublu si e tot una te ingrasi mai mult sau ajungi la spital

| olesik a răspuns:

Faci anorexie

| OREO a răspuns:

Pai slabesti...dar te imbolnavesti tare:-D