| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa slabesti intr-o luna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Urmeaza o dieta echilibrata, fara prajeli, grasimi, mezeluri, dulciuri, bauturi carbogazoase, sare mai putina, paine deasemeni...

| borsec a răspuns:

Daca reusesti, sa-mi spui si mie reteta

| alexam a răspuns:

Hmmm. asta incep eu sa fac acum, ca am ajuns la 54 de kilo... trebuie consumate multe lichide ( apa, ceai supe ) si facut exercitiu fizic ( miscare, alergare, exercitii in casa... orice ). Daca esti mare amator/ amatoare de paine ca mine, consuma maxim 4 felii pe zi, cum fac eu de vreo saptamana. big grin Bafta!

| gabrielutzu a răspuns:

Nu mai mananci o luna.

| cristina_6456 a răspuns:

MANANCI DOAR FRUCTE SI LEGUME CRUDE SI FIERTE FARA PRAJELI, PAINE, DULCIURI

Răspuns utilizator avertizat
| Wtf9000 a răspuns:

Sa slabesti intr-o luna cat?

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Nu mai manca

| yoanna73 a răspuns:

INCEARCA SA NU MANANCI SEARA. CEAIURI. APA. PUI SI PESTE IAR LANGA LEGUME.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Scoate din alimentație: grăsimi, prăjeli, paste făinoase, lichidele acidulate, zahărul alb, prăjiturile.
Consumă alimente sănătoase: cereale și pâine integrală, lactate și brânzeturi degresate, carne slabă de piu-vită-pește sub formă fiartă, friptă, legume și fructe proaspete, sucuri naturale făcute în casă, ceai depurativ, miere, zahăr brun din trestie de zahăr, ouă, cicolată amară. Toate acestea nu trebuie consumate în cantități industriale pentru că toate alimentele au calorii, însă unele mai mult, altele mai puțin.
Și să nu uiți că trebuie să faci mișcare (sport, cel puțin de trei ori pe săptămână - ce îți place: atletism, volei, înot, tenis de masă sau de câmp, gimnastică, chir și dansul ajută.
O slăbire sănătoasă.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum sa slabesti intr-o luna cat slabesc altii intr-un an? nu poti! multa miscare, o dieta slaba in grasimi, zaharuri si fainoase. sportul este necesar si singurul care poate elimina, sanatos, grasimea din fibra musculara.