| คlєxヅ a întrebat:

Cum scap cel mai repede de diaree? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Imodium este cel mai bun sau furazolidon.Bea mult ceai amar si incearca sa mananci pe cat posibil regim doua trei zile.Sanatate!

| Delicacy a răspuns:

Ia câteva linguriţe cu orez crud şi apă.Îţi va trece imediat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai bea multa apa un timp, bea ceai de menta (constipa de obicei), mananca orez fiert simplu in apa.

| DumiY a răspuns:

Buna!
Ceai de menta, furazolidon, o lingurita de orez cu apa.

| คlєxヅ explică:

Pacat ca nu pot da funde la toti sad.

| DedeeAndreea a răspuns:

Buna.De diaree, nu poti scapa foarte repede.Dar iata cateva lucruri care te-ar putea ajutatongueoti sa iei IMODIUM si FURAZOLIDON.In plus, trebuie sa mananci orez fiert si sa bei ceai de menta(Preferabil ar fi fara zahar). Bafta!

| cei7pitici a răspuns:

Eu folesc doua tratamente cand am astfel de probleme. Cele doua functioneaza la fel de bine impreuna dar si separate.1 Ceaiul de menta foarte accentuat, poti bea 2-3 cani face minuni. 2 o lingura de orez crud il speli si il inghiti incet incet tot asta aste cel mai rapid mod de a scapa, orezul absoarbe toata apa din stomac si intestine.Bafta

| Oanarry a răspuns:

Un pliclet de Smecta dizolvat in ceai de menta. Ceaiul de menta este cel mai bun anit-diuretic! Sau cum a spus cineva mai jos, Imodium sau Furazolidon. E bun si Controloc, mai ales daca ai parte si de varsaturi. Multa sanatate!

| spi a răspuns:

Furazolidon

| ℜëßëℓå a răspuns:

Cei mai buni sunt covrigii proaspeti. Sunt si gustosi si te ajuta si sa scapi de diaree.

| DianaFP a răspuns:

Imodium, ceai de menta, banane big grin

| DomnishoaraPisicutza a răspuns:

Bună! Cel mai bun este Furazolidonul. Ți-l recomand cu încredere. Mănâncă și tu niște covrigi, grisine, sau brânză dacă ai ( alimentele astea te „încheagă" la stomac )
Însănătoșire grabnică!

| smekerik a răspuns:

Iti poti face un ceai cu multe frunze de salcam adica foarte concentrat fara zahar. Speli frunzele si le pui la fiert, eventual poti manca niste frunze crude, doar cele de la varful batului sunt bune (trufandale). Sper sa te ajute happy.