| Simplyy a întrebat:

Cum scap de arsurile de la soare cat mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Băbeşte,dar eficient:cu oţet!

| andreyutzha a răspuns:

Te dai cu iaurt simplu happy

| BlackD a răspuns:

I don't want to see stiu cum sunt, vara trecuta m-am ars rau de tot, toata fata era rosie, pielea totul x_X, eu mi-am dat cu iaurt simplu pe piele l-am lasat 20 de minute parca si apoi m-am spalat. Iaurtul mi-a calmat pielea si nu mai simteam nicio durere. Miroase putin dar merita efortul happy

| IssabellaLoveU a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema vara trecuta...dar m-am dat cu o crema..Aloe Vera pflrge unde fitness gel...ustura un pic(2 min.).dar dupa vreo 10 min. te poti clati..eu m-am uns pe arsuri seara.iar dimineata urmatoare nu mai aveam nimic.happy. sper ca t-am fost de ajutorpuppy dog eyes. Fundalove struck? pls