| PrEtTyAnGeL a întrebat:

Cum scap de arsurile solare natural?

6 răspunsuri:
| Neverwas a răspuns:

Incearca sa folosesti iaurt.

| david1234567890 a răspuns:

Ulei de măsline sau iaurt.

| c0ton a răspuns:

Ulei de masline sau iaurt

| TheDarkQeen13 a răspuns:

Cel mai simplu remediu este uleiul de masline. Partea proasta este ca iti murdaresti hainele. Dar poti sta asa pana intra in piele si te poti imbraca dupa. Uleiul de masline este foarte bun si contra oparelilor, fie de la caldura sau de la apa fiarta sau alte surse de caldura.
Se mai poate folosi iaurtul uns pe portiunea care s-a ars.
http://www.sfatulmedicului.ro/......popor_3273 funda?

| gratie a răspuns:

Sunt recomandate 2-3 zile in care sa te dai cu crema hidratanta (cea mai buna e Apidermin-care se gaseste la farmacie- te dai de 2 ori pe zi la 6) dupa care 2 zile in care te dai cu iaurt natural de la danone sa cu smantana de casa.
In aceste zile e bine sa nu mai intri in contact cu soarele.
Pentru a nu te inrosii si anul viitor foloseste protectie solara de la nivea sau eniplant iar dupa ce vii de pe plaja fa un dus rece si da-te cu crema hidratanta..Astfel vei obtine un bronz frumos fara sa te inrosesti si fara sa te cojesti.
Sper ca ti-am fost de ajutor happy! Funda?

| Dedei a răspuns:

Incearca cu iaurtwinking