| Andreeaea19 a întrebat:

Cum scap de cosuri rapid? Remedii as vrea in cateva zile ca am si pe gat si pe spate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Spalat pe fata si corp cu un sapun bland de copii sau Dove, sapunit bine si pus degetele in malai si frecat usor fata sa o cureti foarte bine de praf si pielea deja moarta. Se clateste apoi cu apa calduta si se sterge prin tamponarea fetei, cu un prosop moale.
Se pune cate o picatura de TeeTree Oil doar pe pustulele de acnee (cosuri) si se lasa sa se usuce, daca nu suporti uleiul multa vreme pe fata, suporta-l macar 10 minute dupa care te speli cu apa calduta pe fata si te stergi usor. Curata-ti fata in fiecare seara in felul asta si pune ulei de TeeTree si in cateva zile cosurile dispar in totalitate.

| TheGazeTTeRuKi a răspuns:

Nidoflor dar nu ajuta pentru permanenta

| Iloveunicorns5768 a răspuns:

Bună. Și eu am avut aceeași problema în trecut. Am început sa iau effaklar (cred ca asa se scrie ) și m-am dat spre seara și dimineață coșurile dispăruseră și cele care nu căzuseră se usucă sera. Acum nu mai am niciun cos. foarte rar îmi mai apar. Îl găsești la farmacii și costa 50 lei. e destul de scump dar merita. Sper ca te-am ajutat. funda?