| CorinaaM a întrebat:

Cum scap de cosurile si petele rosii de pe fata in max. 8-9 zile? Cele mai multe si eficiente sfaturi primesc FUNDITA :* Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| MyObsession a răspuns:

Unguent cu extract total de gălbenele şi cătină.
Adică, cremă de gălbenele.
Dar dacă nu poţi lua crema, în 8-9 zile cât zici tu ele trec fiindcă se usucă. Dacă pui mâna pe faţă mai rău faci fiindcă microbi se înmulţesc şi apar mai multe.

| Karelia123 a răspuns:

Eu iti recomand pudra de argila si zynerit. Sper sa iti treaca.Rezultatele sunt vizibile.

| NewLife18 a răspuns:

Pentru cosuri iti recomand crema eritroacnol, se i-a de la farmacie si costa doar 7 lei.Bafta!

| IrisMov a răspuns:

Garnier 3 in 1 Pure. O folosesti in fiecare zi ca gel de curatare si de 3 ori pe saptamana o folosesti ca masca, dar ti-as recomanda sa o tii mai mult pe fata...gen 30-40 de min.
La mine a actionat foarte rapid si foarte bine. Sper sa aiba si la tine efect.
Bafta happy

| ionparadon a răspuns:

Lasa cremele solutiile si alte prostii...incearca sa te dai pe fata cu lamaie amestecata cu albus de ou stoarce sucul din jumatate de lamaie si apoi toarna albusul de ou peste amesteca foarte bine si apoi date pe fata cu o discheta sau cu mana spalate inainte de utilizare in 2 saptamani vei avea o piele alba ca laptele! pentru ca lamaia este un citric si ca orice citric are acid si dizolva impuritatile!