| Ingognito a întrebat:

Cum scap de febra musculară mai repede sau macar cum sa mai atenuez din durere

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Apa rece si yoga

| WaterDrop a răspuns:

Dus cald si aspirina + miscarea constanta a zonelor dureroase.

| Ingognito explică (pentru WaterDrop):

Adică sa fac exerciții in continuare sau cum

| WaterDrop a răspuns (pentru Ingognito):

Ceva de genul.Repeta miscarea facuta cu greutati dar fara ele.Acidul lactic va parasi mai rapid zona in felul acesta.

| dolion a răspuns:

Și eu știu că trebuie mișcare în continuare... e dureros, dar strângând din dinți, se poate!

| Ingognito explică (pentru dolion):

Ce durere ca de 5 zile tot in febra stau