| Denisiia a întrebat:

Cum scap de petele lasate de cosuri am 15 ani si imi mai apar cosuri, si am facut greseala sa le sparg si mi-au ramas niste pete mai inchise la culoare, stiu ca bronzul ajuta dar eu nu vreau sa le ascund vreau sa scap de ele crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Rosu_Bettina_1984 a răspuns:

Exista la orice plafar(magazin de naturiste) creme pentru depigmentare si/sau pete.Mergi si intreaba!happy

4 răspunsuri:
| Empathizer a răspuns:

Cu rabdare. Petele se decoloreaza de la sine in timp. Daca vrei sa grabesti procesul, tamponeaza-le cu zeama de lamaie.

| JulyStorm a răspuns:

Incearca sa folosesti o crema abraziva odata sau de doua ori pe saptamana. Va ajuta la o indepartare mai rapida a celulelor moarte si va grabi regenerarea pielii.

| doaroadolescenta a răspuns:

Buna:) in primul rand tratamentul cosurilor si a pielii vine din interior, iar apoi urmeaza exteriorul. Citeste aici ce poti face pentru a scapa de cosuri, chiar da rezultate! http://doaroadolescenta.wordpress.com/......-de-facut/

| xanda95 a răspuns:

Daca vrei sa scapi de petele lasate mergi la farmacie si ii ceri doamnei de acolo o crema, o lotiune, un gel care sa contina benzoil peroxid de exemplu Klimicil gel.o prietena de-a mea a scapat cu creme bazate pe aceasta substanta. Funda?