| DomnulMuratura99 a întrebat:

Cum scap de punctele negre de pe nas? folosesc masca neagra si mai am tot pe nas cateva fire mici de par, e normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| WhatABeautifulDay a răspuns:

Parul pe nas e perfect normal, in afara de talpi si palme oamenii au par/puf pe tot corpul. In legatura cu punctele negre, o varianta ar fi baia cu aburi (trebuie sa o faci repetat). Punctele negre sunt rezultatul excesului de sebum, in special daca esti in perioada pubertatii. O ingrijire faciala corecta e recomandata pentru a le evita intr-o oarecare masura.

| WolfYTB a răspuns:

Poti sa te duci la un salon de cosmetica si sa intrebi acolo.Sau la un magazin specializat de exemplu DM

| CristinaCMH a răspuns:

Incearca plasturii pentru puncte negre cu carbune activ. Ii gasesti la DM.

| luciannicolae95wow a răspuns:

Tocmai ce am scapat de puncte acum 10 minute laughing))), intr-o saptamna o sa incepa sa apara.happy

| alexandrumarius11 a răspuns:

Aplici bicarbonat de sodiu pe fata uscata timp de 5 minute, apoi clatesti cu apa rece! Functioneaza!