| ionuxes a întrebat:

Cum scap de punctele negre de pe nas, am foarte multe si mici?

Răspuns Câştigător
| AutumnDay a răspuns:

Buna! Eu am incercat mai multe benzi pentru punctele negre, de la diverse firme. Cele mai eficiente si care indeparteaza cel mai bine punctele negre sunt acestea: http://miss-lorrie.blogspot.ro/......tarea.html ultimele din fotografie. Le gasesti in Kaufland, costa circa 8 lei.
Exfoliaza-ti saptamanal tenul cu tarate de grau si insist pe zona nasului. Insa benzile de mai sus sunt geniale, extrag foarte bine. Sotul meu are probleme cu punctele negre de pe nas si astea si-au dovedit eficienta in cazul lui.

5 răspunsuri:
| justanotheruser99 a răspuns:

Incearca un gel exfoliant de la farmacii. happy

| RobertMoon a răspuns:

Cu benzi împotriva punctelor sau mergi la cosmetica să ți le scoată.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Zilnic spala-te cu apa si sapun. Saptaminal, foloseste un burete pentru a-ti freca zonele cu puncte negre.

| AlexandraColar a răspuns:

Eu imi pun masca

| Osecundastau a răspuns:

Cel mai bine este sa iti faci un peeling apoi sa iti aplici o masca exfolianta. Peeling-ul il poti face si low cost cu bicarbonat de sodiu happy