| Siracuzia a întrebat:

Cum scap de raul de masina? In afara de pastile, alte idei?happy
Va rog mult, maine ma asteapta un drum de 5 ore cu microbuzul.
Multumesclove struck

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| mymed a răspuns:

Stai mai in fata si fixeaza un punct din departare, aseaza-te in sensul de mers, nu manca foarte gras sau foarte aromat de dimineata si eventual ia un medicament impotriva raului de miscare.
http://mymed.ro/rul-de-micare.html

| BRG a răspuns:

Reflexoterapie.

| micutadhampir a răspuns:

Stai cat mai in fata, uita-te pe geam, dar nu pe cel din lateral si prin parbriz si in niciun caz nu urmari pomii sau stalpii de telegraf care pe langa care treci in viteza. Roaga soferul sa nu ia curbe bruste si sa nu accelereze brusc. Spune-i ca vomezi daca o face, -n-o sa-i placa.,laughing Nu citi si nu umbla pe telefon, mesteca guma mentolata. Dar nu mai mult de 2 gume ca au efect laxativ.

| NoCharachter a răspuns:

Meste ceva mentolat. Orbit.
Stai in locul din fata
Nu te uita in parti, uita-te doar in fata

| edytzu4 a răspuns:

Ai putea lua un somnifer. ori sa incrtci sa te supermegaextra consumi si sa dormi tot drumul

| D33a1351 a răspuns:

Sa mananci lamaie sau daca vrei sa iti faci suc de lamaie de acasa:*:*