| IngeruPierdut a întrebat:

Cum scap de vergeturi? Am si la sold, la maini, intre picioare, nu mai pot suport. Am 19 ani, de ce am vergeturi, de la ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De vergeturi nu ai cum sa scapi, ca o piele odata crapata, nu se mai lipeste la loc si nici nu vor dispare.
Am explicat mai multe in cealalt mesaj al tau, de ce au aparut si cauzele care au condus la aparitia lor.

| DanielLLITTA a răspuns:

Vergeturile apar de la schimbari bruste de greutate, se pierde elasticitatea pielii! Incearca crema de la vichy pentru vergeturi, hidrateaza-te si consuma multe legume si fructe.Se mai estompeaza la soare!