| LeerieVonTeese a întrebat:

Am slabit rapid si am vergeturi pe picioare sad Ce sa fac ca sa scap de ele?

Răspuns Câştigător
| GabrielaSandica a răspuns:

Vergeturile adanci "batrane" nu ai cum sa mai scapi de ele. Doar pentru cele noi iti recomand ceva si anume : zat de cafea /cafea macinata mai mare, aplici pe picoare si freci, iar dupa aplici unt de shea. Ele "dispar" daca te bronzezi, dar dupa bronz vor fi tot acolo. Trebuie sa inveti sa te placi asa. Pe viitor numai slabi rapid pentru ca pierzi mai multa masa musculara decat grasime si aceasta slabire rapida pe viitor iti va a duce numai probleme, adica inloc de refacerea mesei musculare, vei avea grasime. Succes

3 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna
incerca un bitter suedez, am citit ca e bun pentru estomparea vergeturilor ( dar vergeturile nu dispar complet niciodata), pentru a prevenii incerca inainte de a tine o cura, sau in momentul cand te ingrasi sa folosesti o crema antivergeruri (eu am crema de la gerovital plant - crema restructurata anitivergeturi, si mi se pare destul de buna, o folosesc de aproape 2 luni).

| sy46 a răspuns:

Incearca Supliform. e un gel-crema pentru zonele afectate, cu uleiuri esentiale, etc. pui cam 2 varfuri de gel, in functie de suprafata afectata. faci un masaj mai dur( gasesti si pe net "tactici" de masaj) timp de 10 minute, dupa care invelesti zona in folie alimentara; daca poti sa dormi asa, e foarte bine. daca nu, stai asa sub patura aprox. 2 ore. important e sa te faci in fiecare zi, o data sau de 2 ori. atentie insa ca gelul intra destul de repede in piele: sa nu iti apara vanatai dupa masaj pentru ca efectul nu va fi la fel. eu o folosesc de aprox. 10 zile si deja se vad diferente happy o gasesti cam la orice farmacie; costa in jur de 10, 12 lei. (75ml)

| monello a răspuns:

Sorry:d, dar nu am un raspuns, ci o intrebare: cum ai slabit?!?!?!?