| anonim_4396 a întrebat:

Am niste vergeturi, pe picioare, cum sa scap de ele?

4 răspunsuri:
| PatyKan a răspuns:

Depinde de culoarea lor: daca sunt rosii incearca ceva creme pentru ca inca sunt "recente". Cele albe deja sunt mai vechi, si nu mai poti scapa asa usor de ele.
Cremele nu prea dau rezultate, si eu am incercat [la fel ca tine, am pe picioare cateva, care nu se prea vad dar ma deranjeaza] dar nu prea ajuta.
Incearca sa folosesti o crema de corp, care sa iti hidrateze pielea.si fa sport! Daca esti activa, nu iti trec vergeturile, dar e benefic pentru organism!

| AlleSeniorita a răspuns:

Exista multe solutii pentru asta, insa nu sunt toate eficiente! nu iti recomand o crema anume, dar, incearca sa cauti creme profesionale, sunt mai scumpe...dar merita efortul...winking

| Iriiina a răspuns:

Nu`ti trebuie nici`o cremaoh go on
Nu`si fac efectul ca le-am incercat pe toate
Fa sport, mai ales bicicleta.Intareste musculatura si scapi de ele.
Eu am slabit intr-o luna 6 kg si am vazut ca am facut vergeturi dar mi-au trecut doar cu sportul.big grin
Baftaa:*

| Emi_4339 a răspuns:

Mi-am luat o crema de la gerovital si e froarte buna