| LucaAka47 a întrebat:

Cum scap de zgârieturile de pe față? Sunt remedii de a scăpa complet de ele, fără laser. ceva geluri. sau ceva natural!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Victoria18 a răspuns:

Te speli pe fata de cel puţin 2 ori pe zi cu un sapun medicinal seara si dimineata. Gasesti la farmacie. Iti recomanda farmacista unul. Nu costa mult, cativa lei. Spalatul ajuta la regenerarea pielii si la stimularea circulatiei dar si curatarea de bacterii. Factori importanti in tratarea zgârieturilor si nu numai. A acneei, cicatricilor, etc.