| eliza7943 a întrebat:

Cum scapam de candidoza vaginala?
De 3 4 zile a inceput sa apara candida prin urmare am fost la farmacie mi-am luat lomexin 1000 si lady health.
Cat % este posibil sa-mi treaca? Multumesc, dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PandaaPanda a răspuns:

Eu am avut o micoza vaginala iar ginecologul mi-a recomandat Lomexim crema si niste capsule de luat 2 pe zi. Problema este ca dupa 1 luna a reaparut, am reluat tratamentul iar de cateva luni nu a mai aparut. Este cu dus intors, deoinde de organism, de igiena si de tratament, daca ti se potriveste

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

De unde stii tu ca este candida? Ai fost la un medic? Ce varsta ai?

| mihai69 a răspuns:

100% dacă mergi la ginecolog. Și faci pauză de la sex, plus tratament și la partener.

| Furnicuta000 a răspuns:

Pai nu poti sa-ti pui singura si diagnostic si tratament. Candidoza e o infectie si trebuie sa iti dea tratament un medic